Вхідні дані:
- Напрямок діяльності компанії – виробництво бруківки
- Ведення управлінського обліку здійснювалося в програмі 1С:Бухгалтерія 1.2
Проблеми замовника:
Відсутність аналізу собівартості готової продукціїРучне калькулювання продукції
Неможливість достовірного фінансового результату
Відсутність автоматизованої системи знижок
Обмежений функціонал програми та критично мала кількість управлінських звітів
Потреби замовника:
Контроль собівартості виготовленої продукції у розрізі витрат матеріалівФінансовий аналіз: прибуток організації, витрати по статтям, аналіз прибутку та витрат по підрозділам
Контроль взаєморозрахунків з контрагентами
Аналіз виконання замовлень покупців та їх оплат
Складський облік продукції та матеріалів, резервування сировини під замовлення
Автоматичні знижки в документах при виконанні певних умов
Друк первинних документів
Рішення:
Оскільки бізнес-процеси фірми є стандартними, то нами було прийнято рішення про впровадження BAS Малий бізнес, що являє собою конфігурацію, яка відповідає сучасним вимогам керівників та допоможе автоматизувати облік всіх базових процесів в торгових і виробничих компаніях, а також компаніях, котрі надають послуги. Окрім того, конфігурація є зручною та досить легкою у використанні, а за потреби, в неї можна внести зміни під потреби замовника для оптимізації управління.Результати:
Наявність у конфігурації BAS Малий бізнес базової функції механізму специфікацій дозволила автоматизувати процес управління даними про склад продукції, яка виробляється компанією і технології її випуску. Тобто було вирішено проблему калькулювання. Окрім того, в подальшому, даними, що вказані в специфікації, заповнюється вкладка матеріали (які використані на виробництво продукції) документа Виробництво, котру користувач може відредагувати, у разі якщо було витрачено інший матеріал або для коригування кількості, у випадку, якщо були перевитрати чи економія матеріалів. Таким чином, на основі введених даних розраховується точна собівартість одиниці виготовленої продукції.Типовий механізм роботи з котрагентами дозволив автоматизувати процес обліку лідів, занесення та відслідковування замовлень покупців, а також вирішує проблему контролю за виконанням замовлень та оплат від покупців. Стандартні звіти, що присутні в конфігурації BAS Малий бізнес, дозволили повністю забезпечити потреби замовника в аналізі дебіторської та кредиторської заборгованості, а також надали можливість аналізу по термінах оплати та контролю протермінованої заборгованості.
Ручний облік визначення собівартості, а також доходів від реалізації не дозволяв отримати достовірну інформацію про фінансові результати. А фіксування інших витрат компанією взагалі не велося. Внаслідок чого, інформація, якою володіло керівництво стосовно фінансового стану і результативності діяльності була викривленою. Реалізований у програмі механізм визначення та фіксування доходів і витрат, дозволив повністю забезпечити керівництво компанії інформацією про фінансові результати в розрізі різних видів діяльності та підрозділів, необхідної для прийняття управлінських рішень. Аналізується інформація про витрати у розрізі статей витрат, що дозволило компанії проаналізувати повністю склад витрат та оптимізувати їх.
У компанії діють правила, що за купівлю певного обсягу продукції надаються знижки клієнтам, які зростають залежно від кількості закупівлі. Окрім того, діють знижки на купівлю певного виду продукції. Звичайно, що механізм старої бази не дозволяв автоматизувати маркетингові правила компанії, тому часто такі знижки не використовувались, чи застосовувались невірно, що, безперечно, негативно впливало на репутацію фірми. Завдяки наявності типового механізму автоматичних знижок, які присутні у конфігурації BAS Малий бізнес, було вирішено дану проблему.
Часто у компанії не вистачало у наявності конкретних матеріалів для виробництва продукції та виконання замовлень покупців, оскільки бракувало інформації для аналізу питання чи дозволять фактичні залишки покрити потреби у виробництві. Після впровадження, таку інформацію запросто отримують менеджери із закупівель завдяки аналізу звітів Прогноз залишків товарів, Потреба в запасах та обробки Розрахунок потреби в запасах. Наявність такої інформації дозволяє не тільки спланувати та оптимізувати обсяги закупівель матеріалів та сировини у постачальників, але й забезпечити повне виконання замовлень покупців у встановлені терміни.
В результаті впровадження компанія отримала доволі інформативну та потужну, але при цьому просту систему управлінського та складського обліку, що повністю забезпечує вирішення основних актуальних проблем, які були. Окрім того, своєчасна автоматизація процесів дозволила збільшити виробничий потенціал компанії.